Zpravodajství

Stránkování

12 3 >

16.5.2008 LCC Radotín nezaváhal v ligové lakrosové soutěži proti Plzni

Tým LCC Radotín se představil v úterý 6.5. proti LC Old Dogs Plzeň, ve němž hostuje i řada mladých nadějí z Radotína, které se zatím do elitního týmu LCC nedostaly. Skóre otevřel už v první minutě hráč LCC Adam Kostka a průběh zápasu byl poměrně jednoznačný. První čtvrtinu vyhrál LCC 7:0. Ve druhé periodě dokázali za Plzeň snížit Jiří Loskot a pak i jeho bratr Marek, brankostroj Radotína zmírnil řadou vynikajících zákroků brankář Plzně Dominik Sika. Ten si v druhé čtvrtině připsal rekordních 22 zásahů a za celý zápas pochytal 56 střel. I třetí perioda byla ze strany favorita vlažnější a skončila jen 3:1 pro LCC. Radotín se rozjel po poslední pauze, poslední čtvrtinu vyhrál 8:0, přičemž čtyři góly padly v poslední minutě zápasu – skóre uzavřel svým šestým gólem opět Adam Kostka vteřinu před sirénou po dobře sehrané hře bez brankáře, která se v lakrosu používá jako taktická varianta nejen při nutnosti dotáhnout soupeře a zvrátit vývoj zápasu. Nejlepším střelcem se stal se sedmi góly Jiří Košťál, který po 20 odehraných zápasech NBLL vévodí jak celkovým statistikám střelců (34), tak kanadskému bodování (55). více

12.5.2008 Víkendové výsledky osmifinálových bojů na MS v Kanadě

Hokejisté Finska porazili v osmifinálové skupině F na mistrovství světa v kanadském Halifaxu výběr Spojených států amerických 3:2, přestože po druhé třetině prohrávali 0:2. V tabulce skupiny tak skončí nejhůře druzí, za první Kanadou, která má pouze o bod více. O vítězi skupiny F se rozhodne dnes v utkání, ve kterém se střetnou oba týmy. více

12.5.2008 Naši hokejoví reprezentanti prohráli v dramatickém utkání na MS se Švédskem 3:5

Čeští hokejoví reprezentanti prohráli ve svém závěrečném vystoupení v dramatickém utkání osmifinálové skupiny E na mistrovství světa v Québeku s týmem Švédska 3:5. Svěřenci trenéra Aloise Hadamczika byli v průběhu utkání rovnoceným soupeřem severskému týmu, který o svém vítězství rozhodl až v poslednm dějství, když naši reprezentanti dohrávali utkání s několika zraněnými hráči, kteří se dají dohromady po dobu dvou dnů, ve kterých mají volno. A tak díky první prohře v normální hrací době na světovém turnaji ztratili naši hráči šanci postoupit do dalších bojů z prvního místa. více

11.5.2008 Jan Kopecký v cíli Rally de Portugal stříbrný!

Vynikajícího výsledku v podobě stříbrné pozice dosáhla posádka Jan Kopecký-Petr Starý s vozem Peugeot 207 S2000 týmu Motorsport Kopecký v Rally de Portugal. Druhá soutěž letošního seriálu Intercontinental Rally Challenge měla velmi vyrovnaný a dramatický průběh, neboť o výsledku soutěže se rozhodovala až v samotném závěru. Jan Kopecký se ve finiši stejně jako v průběhu celé soutěže vyvaroval chyb a mohl se radovat ve své druhé soutěži zařazené do hodnocení IRC z umístění na stupních vítězů. více

11.5.2008 Hokejisté Ruska porazili v dramatickém utkání na MS tým Švedska

Hokejisté Ruska porazili v dramatickém zápase ve svém druhém vystoupení v osmifinálové skupině E tým Švédska 3:2, když o vítězi zápasu rozhodl pět vteřin před koncem normální hrací doby Alexandr Ovečkin. Rusové jsou v čele skupiny a májí velkou šanci postoupit do čtvrtfinále z prvního místa. více

11.5.2008 Česká hokejová reprezentace zvítězila po samostatných nájezdech nad Běloruskem 3:2

Čeští hokejoví reprezentanti mají již na mistrovství světa v Québeku jistou účast ve čtvrtfinále. Když v dnešním nepovedeném utkání osmifinálové skupiny E, nakonec dokázali zvítězit v dramatickém zápase nad Běloruskem 3:2 po samostatných nájezdech. Svěřenci trenéra Aloise Hadamczika se prosadili střelecky až v penaltovém rozstřelu, díky brankám českých reprezentantů Vrbaty a Kotalíka, ze strany soupeře se prosadil proti Hniličkovi pouze Meleško. více

10.5.2008 Enge s Garciou jsou ve Spa zatím druzí

Druhý čas v prvním ze dvou volných tréninků patřil dnes ve Spa Francorchamps posádce Tomáš Enge, Antonio Garcia. Španělský pilot jej dosáhl během čtyř kol, které stihl s Astonem Martin DBR9 týmu Modena odjet. Poté musel vůz pro poruchu převodovky odstavit. Ve druhé volné jízdě se tak stáj neobjevila. Všichni v týmu se soustředili na kvalitní opravu, aby jezdci zítra mohli nastoupit k poslednímu tréninku a kvalifikaci před nedělním závodem na 1000 km, třetím podnikem Le Mans Series. více

10.5.2008 Fotbalistům pražské Slavie stačí jediný krok k získání mistrovského titulu

V sobotní kompletním 29. kole I. Gambrinus ligy, které se odehrálo ve stejném čase kvůli regulérnosti soutěže se ještě nerozhodlo, kdo z vedoucích mužstev, buď Sparta nebo Slavie, získá před posledním kolem titul, nebo kdo doprovodí sestupující Most do druholigové soutěže. Lépe jsou na tom fotbalisté Slavie, kteří nenechali nic náhodě a po výborném výkonu vyhráli zaslouženě 2:0 v Mladé Boleslavi, která nedokázala v průběhu zápasu otočit výsledek. A tak slavistům stačí k zisku titulu v závěrečném 30. kole zvítězit v domácím prostředí nad mužstvem Jablonce. Hůře dopadla vedoucí Sparta, která měla ještě tři kola před koncem ligy náskok čtyř bodů, které ledabyle promrhala, když z těchto zápasů získala jeden bod na Bohemians 1905 s gólovou bilancí jedné branky a to ještě z penalty ze sobotního utkání s Baníkem Ostrava, ve kterém po průměrném výkonu prohrála 1:2. více

10.5.2008 Fotbalisté Sparty prohráli v důležitém utkání s Baníkem Ostrava a připravili se pravděpodobně o titul

Fotbalisté pražské Sparty přivítali na svém stadionu v Axa Areně v důležitém zápase 29. kola Gambrinus ligy tým Baníku Ostrava, který přijel na pražskou Letnou v nejsilnější základní sestavě, kterou měl trenér Večeřa momentálně k dispozici k dnešnímu zápasu. Důležitost zápasu byla v tom, že obě mužstva bojují o nejvyšší fotbalové mety, Sparta o titul a Baník o účast v Poháru UEFA. Před začátkem utkání uctila obě mužstva, včetně diváků minutou ticha úmrtí jednoho z mladých fanoušků Ostravy, který při jízdě vlakem na ligové utkání, vypadl z rozjetého vlaku a zemřel. U domácího týmu k žádné zásadní změně v základní sestavě nedošlo a tak Sparta nastoupila k utkání ve stejném složení jako v minulém kole proti Brnu, ve kterém prohráli nečekaně 0:3. více

10.5.2008 V páteční předehrávce 25. kola druhé ligy zvítězila Dukla Praha ve Vítkovicích

Fotbalisté Dukly Praha zvítězili po chytré a důrazné hře v páteční předehrávce 25. kola druholigové soutěže ve Vítkovicích 1:0. Tímto vítězstvím si vylepšili své postavení v tabulce a zároveň vyhlídky na záchranu v ligové soutěži. Jedinou branku zápasu vsítil v 84. minutě Lukáš Adam, který se trefil přesnou střelou k tyči po výborně propracované kombinační akci. více

9.5.2008 Jan Kopecký - Petr Starý jsou po páteční etapě Rally de Portugal na průběžném 4.místě

Posádce českého týmu Motorsport Kopecký ve složení Jan Kopecký-Petr Starý patří po páteční etapě Rally de Portugal průběžná 4.pozice. Šotolinová soutěž v Portugalsku je velmi dramatická a zdobí ji velká vyrovnanost. Jan Kopecký ztrácí na průběžného lídra soutěže necelých 40 vteřin. Během páteční etapy se Jan posunul z 8. na 4.pozici i přesto, že v závěru etapy se musel potýkat s technickými problémy soutěžního vozu a tým se obával vynuceného odstoupení z páteční etapy. Jan složitou situaci zvládl a do sobotní etapy tedy odstartuje ze 4.místa. více

9.5.2008 Čeští hokejoví reprezentanti zvítězili v osmifinále nad Švýcarskem a vedou skupinu E na MS

Čeští hokejoví reprezentanti zvítězili bez větších problému v utkání osmifinálové skupiny E na mistrovství světa v Quebeku nad Švýcarskem 5:0, když odpor jinak dobrého soupeře zlomili definitivně během necelých pěti minut v závěru druhé třetiny třemi góly. Pro gólmana Milana Hniličku to byl další úspěch, neboť se zasloužil o výsledek s čistým brankovým kontem. Tým trenéra Aloise Hadamczika se dostal po tomto vítězství se sedmi body do čela tabulky o bod před svého dlouholetého rivala Švédsko. více

7.5.2008 Čeští hokejoví reprezentanti postoupili z druhého místa na MS v Kanadě do osmifinále

Čeští hokejoví reprezentanti zvítězili bez větších problémů v závěrečném zápase základní skupiny D na mistrovství světa v Kanadě, Quebeku nad týmem Itálie 7:2, přestože úvod zápasu patřil soupeři. Konečný výsledek, ale nic nezměnil na tom, že svěřenci trenéra Aloise Hadamczika postoupili do osmifinálové části turnaje z druhého místa se ziskem čtyř bodů, ve které se střetnou ve čtvrtek 8. května od 19,00 hodin místního času ( v česku je to 01,00 hodin 9. května ) s vítězem skupiny A, buď se Švédskem nebo Švýcarskem. více

7.5.2008 Fotbalisté pražské Sparty se probojovali do finále Poháru ČMFS

Domácí tým Sparta Praha nastoupila do odvetného semifinálového utkání o Pohár ČMFS oproti nedělnímu ligovému zápasu s Brnem v pozměněné sestavě. Na post stopera se postavil opět André Hainault, který bude muset pravděpodobně zastoupit potrestaného Tomáše Řepku i v dalším důležitém ligovém zápase o titul v sobotním zápase 29. kole Gambrinus ligy proti Baníku Ostrava. V záložní řadě se objevil David Limburský, který nastoupil za Karola Kisela, který zatím seděl na lavičce náhradníků, ale do sobotního ligového zápasu kvůli žlutým kartám zasáhnout nemůže. Další hráčem, kterého si zřejmě chtěl prověřit trenér Bílek do závěrečných dvou ligových kol, byl Kamil Vacek. více

6.5.2008 Hokejové výsledky skupin na MS 2008 v Kanadě

Skupina A: Hokejisté Švédska porazili v utkání základní části skupiny A mistrovství světa v Kanadě tým Francie 9:0. Francouzi v Quebeku švédskému týmu odolávali do 29. minuty, pak se spustil hokejový brankostroj seveřanů. více