20.10.2011
Předposlední říjnová neděle bude také předposledním termínem letošní sezóny v AUTO HASE PARKU Velká Chuchle. Jubilejní dvacátý dostihový den tohoto roku má na programu místo obvyklých osmi dostihů devět položek, jelikož na dvě oddělení byla rozdělena závěrečná kapitola seriálu pro dvouleté koně českého chovu. A právě zástupcům nejmladšího dostihového ročníku je určen také vrchol celého programu, 73. Cena zimního favorita společnosti HERKUL (I. k., 1600 m, 180 tis. Kč). Oproti minulým sezónám byl tento juniorský vrchol posunut o tři týdny a soupis nominovaných správnost termínové změny jen potvrzuje, na startovní listině je rekordní počet patnácti koní, z nichž jedenáct už alespoň jednou vyhrálo a další dva mají na kontech umístění z dostihů nejvyšší kategorie! Celkem je na devíti startovních listinách 100 koní a 32 jezdců, první dostih startuje již ve 13 hodin.
Bez jasného lídra, ale s řadou adeptů na budoucí výbornou kariéru vzbuzuje nedělní hlavní dostih oprávněná očekávání. Dvojici svěřenců, kteří již dohromady vyhráli pět dostihů, posílá na start Helena Vocásková, letos velice úspěšná trenérka právě členů dvouletého ročníku. Valach Captain Grant (Feramo Model Brno, ž. Rája) koncem září v Bratislavě na mílové trati bez problémů odešel nezvítězivším soupeřům, vedle dotace za první místo získal i bonus Racing Postu deset tisíc liber, a před dvěma týdny si jistě poradil s kvartetem soupeřek v pardubické sprinterské dvojce. Jeho tréninková kolegyně Paullinka (Zeas Staré Hradiště, ž. Andrés) si na východočeské dráze ve stejný den zapsala již třetí triumf, na střední trati předčila deset oponentů a naváz ala na srpnové výhry z Lysé nad Labem a Mostu, přičemž dva týdny před završením hattricku ještě obsadila druhou příčku v Ceně zimní královny, jíž ona sama udala rekordně rychlé tempo.
Dalšími ostře sledovanými kandidáty budou druhý a třetí z tradičního Gerschova memoriálu, konaného na metropolitní půdě první říjnovou neděli. Dvě délky za vítězným Hyacintem (který tady nestartuje a měl by se představit ve středeční sprinterské Austria-Preis pro dvouleté a starší koně) skončil bratr vítěze německé Velké jarní ceny a zástupce vloni zde vítězného týmu stáj Dr. Charvát–trenér Tomáš Šatra My Afantou (ž. Zatloukal), délku a čtvrt za ním finišoval syn v Gr.2 umístěné matky Almond Magic (YOKO, ž. Koplík), jeden z pouze čtyř dosud nevítězných aktérů nedělního vrcholu. Vítěznou stáj z výše zmíněného Gerschova memoriálu zastupuje dokonce nositel jejího jména Pegas (DS Pegas, ž. Foret), jenž však jistě upoutá pozornost i dosavadní kari� �rou. V letním italském debutu byl třetí, stejné místo obsadil i v polovině září na chuchelské dráze (délku za vítězným Betpak Dala, který minulý týden vybojoval pátý honorář v pařížské Prix de Conde kategorie Gr.3) a na konci minulého měsíce rozdrtil pětici soupeřů v ebreichsdorfském středotraťařském testíku nezvítězivších.
Vedle čtyř již jmenovaných držitelů alespoň jednoho plného zásahu je v početném poli ještě sedm dalších vítězů. Mazhilis (Ardak Amirkulov, ž. Šafář) zahájil kariéru čtvrtým místem na dvojkovém fóru, ale o třídu níže pak jistě potvrdil roli favorita, El Camino (Joly, Verner) svedl ostrý vítězný duel v dostihu debutantů, Nurbela (Roman, ž. Línek) vyhrála už v polovině srpna mílový dostih v Karlových Varech, syn původově atraktivní, sedmkrát na nejvyšší scéně, včetně dvou klasických zkoušek, umístěné Sweet Answer Starbuck (Wrbna Racing, Velek) dominoval v Lysé nad Labem při třetím životním představení, čtyři pokusy potřeboval premiant předposlední kapitoly seriálu chuchelského pro české odchovance Aragorn (Antonín Šimera, ž. Korečková), ve čtvrtém startu před týdnem v Mostě snadno uspěla i Vierville (Tax-Reform, am. Fedorowiczová) a, sem dodatečně dohlášený, Champagne Rose (Hrubý, žk. Laube) se rovněž o minulém víkendu stal vítězem poté, kdy soupeř před ním v posledních metrech ztratil jezdce.
Ve výčtu kandidátů tak zbývá trojice čekatelů na premiérovou trefu a i přes sílu soupeřů k ní dost blízko může mít ve všech třech dosavadních bratislavských startech stříbrný Tarant (Agrolipt ČR, ž. Chaloupka), jenž naposledy bral druhý honorář za vítězně debutujícím domácím talentem Move Your Vision v Karpatské ceně, slovenském ekvivalentu Ceny zimního favorita společnosti HERKUL. Poslední dvojici tvoří svěřenci Eduarda Kotába, tedy tréninkoví kolegové zde nepřítomné dosavadní dvouleté jedničky Mystic Swinga, Romantic Rouge (Lokotrans, ž. Minařík) a Angel Rocco (YOKO, ž. Havlík).
13:00 – Cena Elektrizace železnic Praha (IV. k., 3300 m): v závěrečné kapitole podzimní překážkové série o Pohár EŽ Praha jedenáct koní včetně vítěze druhého dílu Tammyraye.
13:30 – Cena Agromak ND s. r. o. (hdcp IV. k., 1200 m): sprinterský handicap s deseti aktéry, na premiérové výhry z první říjnové neděle budou navazovat Fürst Feivel a Yes Bubba.
14:00 – Cena NSG Morison (III. k., 1400 m): v prvním ze čtyř nedělních dostihů pro čtyřnohé juniory má dobrou šanci se poprvé plně prosadit maďarský rodák Ében.
14:30 – Cena Horsal Super Extrém (III. k., 1600 m): poslední pokračování seriálu pro dvouleté české odchovance bylo rozděleno na dvě oddělení, v tomto by o triumf měli usilovat Rosalinda a Hollybear, kteří ve všech minulých startech obsadili třetí místa.
15:00 – Cena European Development & Investment, a. s. (III. k., 1600 m): favoritkou druhého oddělení je Charlayne, při minulém vystoupení finišovala jen o hlavu druhá..
16:00 – Cena předsedy představenstva společnosti HERKUL (hdcp II. k., 1800 m): s formou, kterou předvedli před sedmi dny, mají vítězné ambice Čáriray a The Storm, kteří byli dodatečně dohlášeni, sestavu jejich soupeřů by měl vést trojnásobný podzimní vítěz Bailando.
16:30 – Cena Agroefekt (hdcp III. k., 2400 m): v prvním ze dvou vytrvaleckých handicapů je navzdory nejvyšší zátěži jedním z hlavních adeptů na vítězství Honey Bunny.
17:00 – Memoriál Dicka Francise (hdcp IV. k., 2400 m): dotované příčky pravidelně atakující Goldy může proti dvanácti soupeřům vybojovat letošní první triumf.
14:35 – módní přehlídka značky Magic Helena (přízemí tribuny – sázková hala)
Pro nejmenší dostihové diváky jsme opět připravili prima zábavu. Děti se mohou zabavit tradičními a oblíbenými svezeními na ponících Jupíkovi, Vilíkovi a Bajajovi a dále se bavit v dětském koutku "Hříbátka" situovaném do přízemí tribuny. Kromě míčkového bazénu, skládacího hradu, či skluzavky nabízí díky Českému animačnímu týmu speciální komponované pořady a soutěže o ceny. Rodiče mohou využít občerstvení v přilehlé kavárničce.
Oblíbený dětský koutek Hříbátka v přízemí tribuny rozšiřuje bohatou nabídku pro nejmenší návštěvníky AUTO HASE PARKU. Opět probíhají komponované programy s Českým animačním týmem a samozřejmě nechybí loňská novinka: patronát nad “Hříbátky” od nakladatelství a vydavatelství DINO TOYS, které do soutěží v dětském klubu věnuje ceny ze svého bohatého sortimentu. Oficiální stránky společnosti: www.dinotoys.cz.
V infocentru (přízemí tribuny - sázková hala) lze pořídit nejen celou řadu suvenýrů, ale také si obohatit domácí “dostihovou knihovničku”. V nabídce jsou trička s obrázky trojice našich poníků, pohlednice s portréty českých dostihových koní nedávné minulosti a současnosti, knihy, hračky, další dárkové předměty, ale i ročenky, Přehledy plemeníků a ostatní tiskoviny Jockey Clubu či Dostihové programy včetně sázkové přílohy LOT. Letošní novinkou pak je možnost nechat si pořídit otisk upomínkového razítka.
Děti do 15 let, držitelé průkazů TP, ZTP, ZTP-P (u vozíčkáře i jednočlenný doprovod): zdarma
Držitelé dlouhodobých časových jízdenek DP Praha s platným ročním kupónem: zdarma
Jednotlivá vstupenka pro dospělou osobu: 120 Kč
Mládež do 18 let, studenti do 26 let, držitelé zákaznické karty Pražská plynárenská, držitelé karty www.rodinnepasy.cz, držitelé In-karty ČD, držitelé Sphere card: 60 Kč
Celoroční vstupenka (permanentka): 900 Kč
Klub Patriot / Student (pro seniory - 60 let a více a studenty do 26 let): 250 Kč
V All stars na MS 2012 dva slovenští hokejisté!
All stars mistrovství světa
2012 ve Skandinávii dle akreditovaných novinářů se
stali Ján Laco - Zdeno Chára (oba Slovensko), Ilja Nikulin -
Jevgenij Malkin (oba Švédsko), Patrick Thoresen (Norsko), Henrik
Zetterberg (Švédsko). Nejužitečnější hráč turnaje byl
vyhlášen Jevgenij Malkin (Rusko).
více...
Hokejisté Ruska se stali mistry světa!
Hokejisté Ruska vybojovali opět po
třech letech titul mistrů světa, kdy ve finále světového šampionátu
v Helsinkách porazili Slovensko 6:2. Svěřenci českého kouče
Vladimíra Vůjtka nastoupili do zápasu o zlato s velkým
odhodláním a již po minutě hry se ujali vedení zásluhou obránce
Zdena Cháry, který se v zápase trefil dvakrát, přesto dokázal
tým sborné svou aktivitou a důrazem v průběhu zápasu, strhnout
vítězství na svoji stranu. Výsledek: Rusko - Slovensko 6:2 (1:1,
3:0, 2:1). Branky: 10. a 36. Sjomin, 27. Pěrežogin, 34. Těreščenko,
44. Dacjuk, 59. Malkin - 2. a 50. Chára.
více...
Češi vybojovali na MS 2012 bronz!
Čeští hokejisté porazili
v dramatickém zápase o třetí místo na mistrovství světa po
výborném výkonu v Helsinkách Finsko 3:2 a tím vybojovali opět po
roce bronzové medaile. Pro svěřence trenéra Aloise Hadamczika to
znamená třetí cenný kov za sebou na světovém šampionátu. O
zaslouženém vítězství s loňským obhájcem světového titulu
rozhodli už v první třetině, zásluhou Průchy, Novotného a Krejčího,
za domácí tým se skórovali Pyörälä, J. Jokinen. Finsko – Česká
republika 2:3 (1:3, 0:0, 1:0) Branky a nahrávky: 17. Pyörälä
(Immonen, Järvinen), 50. J. Jokinen (Mäenpää, M. Koivu) - 13.
Průcha (Krajíček, Hemský), 18. Novotný (Kašpar), 20. Krejčí
(Hemský).Rozhodčí: Bulanov (Rus.), Kurmann (Švýc.) - Šeljanin
(Rus.), Valach (SR). Vyloučení: 4:6.Využití: 1:1. Diváků:
12.879.
více...
Mistrovství České republiky mužů a žen v ricochetu!
Dne 26. - 27. května 2012 se v O.K. SPORT KLUBU PARDUBICE
na Dukle koná již XVI. Mistrovství České republiky mužů a žen
v ricochetu. Tento turnaj jako každý rok uzavírá ricochetovou
sezónou, která se po letní přestávce rozeběhne opět v září.
V Pardubicích se mistrovství poprvé konalo v roce 2011, a
protože ohlasy na turnaj byly velmi pozitivní, dostali jsme
příležitost uspořádat MR v Pardubicích i letos. Turnaje se
zúčastní přes 30 hráčů a hráček. Mezi nimi budou i ti nejlepší
například poslední vítěz CZECH OPEN Ladislav Tesárek, anebo první
muž aktuálního ricochetového žebříčku Jan Pulkráb.více...
Program 29. kola II. ligy
Sobota 19.5.: Baník Sokolov -
Bohemians Praha 15:00, Baník Most - FK
Táborsko 15:00, MFK OKD Karviná – Zbrojovka
Brno 15:00, FSC Opava - FC Čáslav
15:00, Vysočina Jihlava - Fotbal Třinec
15:00, Tescoma Zlín - Ústí nad Labem
15:00, FK Varnsdorf – 1.SC Znojmo
15:00, Sparta Praha B – FC Graffin Vlašim
15:00 více...
Jaromír Šeterle končí v Mladé Boleslavi!
Jaromír Šeterle a představenstvo FK
Mladá Boleslav, a.s. se po desetileté spolupráci dohodli na
ukončení činnosti Jaromíra Šeterleho ve funkci generálního ředitele
FK Mladá Boleslav, a.s. k datu 31.5.2012.
více...
Vítězem ankety Zlatý míč Klubu sportovních novinářů ČR se stal Petr Čech
Vítězen ankety Zlatý míč Klubu sportovních novinářů ČR a
České asociace fotbalových hráčů se stal po třetí za sebou
brankář londýnské Chelsea Petr Čech, který si připsal již sedmé
vítězství v šestnáctileté historii nejvyššího ocenění fotbalových
novinářů a zároveň vytvořil nový rekord, když se v loňské
anketě ještě dělil se šesti prvenstvími s Pavlem Nedvědem. Na
druhé příčce skončil Tomáš Rosický z Arsenalu a třetí místo obsadil
Petr Jiráček z německého Wolfsburgu.
více...
Výsledky 28. kola druhé ligy - Ústí nad Labem se vrací do první ligy!
Sobota 12.5.: FK Fotbal Třinec - AC Sparta Praha
"B" 0:2 (0:1) Branky: 26. Milan Jurdík (0:1), 83.
Milan Jurdík (0:2). Rozhodčí: Radek Matějek – Ivo Chytil, Marek
Pilný. Žluté karty: Petr Joukl, Miroslav Ceplák, Tomáš Matoušek –
Jan Sýkora. Diváků: 366. Bohemians Praha - FC Tescoma Zlín
0:0 Rozhodčí Rozhodčí: Ondráš V. - Štěrba V., Peřina P. ŽK:
Dorotík, Očovan-Pazdera, Motal, 312 diváků. FK Baník Sokolov - FK
Baník Most 0:2 (0:1) Branky: 22.Mlika, 57. Pilař.
Rozhodčí: Lerch - Ubias, Gallo. ŽK: 35.Strnad, 56. Machek,
70. 79. Metelka - 42. Holub, 79. Mlika, 90.Nguyen. ČK: 79.
Metelka. Diváci: 1023. FK Ústí nad Labem - FC Graffin Vlašim 1:0
(1:0)Branka: 4. Gulajev. Rozhodčí: Ochotnický - Santarius, Tacina.
ŽK: 79. Zeman, 90. Martykán - 42. Petrů. Diváci: 1 268. FC MAS
Táborsko - SFC Opava 1:6 (0:1)Branky: 51. Pecka – 11., 68. a 72.
Halaška, 49. Radzinevičius, 50. Křeček, 52. Partyš. Rozhodčí: Orel
– Vysloužil, Arnošt. ŽK: 0:3 (Partyš, Křeček, Uvíra) Diváci: 215.
Neděle 13.5.: FC Čáslav – FK Varnsdorf 0:0Rozhodčí: Drábek - Jiřík,
Pospíšil. ŽK: Prášil, Džafič, Mitrou - Pimpara, Cana, Melunović.
Diváků: 210. 1.SC Znojmo - MFK OKD Karviná 0:0 Rozhodčí:
Miroslav Zelinka - Roman Páral, Jan Paták. ŽK: Hříbek, 83. Yonov -
Bolf, Bartošák. Diváků: 366. FC Zbrojovka Brno - FC Vysočina
Jihlava 0:2 (0:0)Branky: 75. Veselý, 78. Tecl. Rozhodčí: Paták -
Wilczek, Štěrba. ŽK: Šoljič - Velický Diváci: 2345. Ústí nad Labem
se po vítězství nad Vlašimí definitivně po roce vrací do první
ligy.
více...
Liberec vybojoval mistrovský titul.....
FC Slovan Liberec - FC Viktoria Plzeň 0:0 Rozhodčí:
Královec - Wilczek, Košec. ŽK: Fleišman, Breznaník, Štajner -
Darida, Limberský. Diváci: 10. 000. SK Sigma Olomouc - FK Dukla
Praha 2:1 (1:1) Branky: 2. Varadi, 56. Schulmeister - 11.
Svatonský. Rozhodčí: Kovařík - Kocián, Zeman. ŽK: Varadi, Nepožitek
- Vorel, Svatonský. Diváci: 4153. FK Mladá Boleslav - FK Baumit
Jablonec 3:0 (2:0) Branky: 27. Chramosta, 32. Kúdela, 76. Fillo.
Rozhodčí: Ardeleánu - Pelikán, Marek. ŽK: Novák . Diváci: 2014. FK
Viktoria Žižkov - FC Hradec Králové 1:1 (0:0) Branky: 59. Sivrič -
63. Štěpán.Rozhodčí: Proske - Handlíř, Slavík. ŽK: Slodowy,
Milosavljev - Šisler. Diváci: 890. FK Teplice - FC Baník Ostrava
1:1 (0:0) Branky: 48. Vachoušek - 56. Kukec z pen. Rozhodčí: Jílek
- Urban, Makovička. ŽK: Ljevakovič, Vachoušek - Zawada, Droppa,
Greguš, Kukec. Diváci: 2890. AC Sparta Praha - SK Dynamo České
Budějovice 3:0 (2:0) Branky:4. a 40. Vidlička, 68. Hušbauer z pen.
Rozhodčí: Kocourek - Jiřík, Pospíšil. ŽK: Němec. Diváci: 6157. 1.
FK Příbram - 1. FC Slovácko 0:4 (0:1) Branky: 44.a66 a80. Došek,
63. Volešák. Rozhodčí: Franěk - Zlámal, Nádvorník. ŽK: Melichárek,
Volešák. Diváci:1500.
více...
Program 28. kola II. ligy
Sobota 12.5.: Fotbal Třinec -
Sparta Praha B 10:15, Bohemians Praha
-Tescoma Zlín 10:15, Baník Sokolov –
Baník Most 10:15, Ústí nad Labem – FC Graffim
Vlašim 10:15, FK Táborsko - FSC Opava
17:00. Neděle 13.5.: FC
Čáslav - FK Varnsdorf 17:00, 1.SC Znojmo –
MFK OKD Karviná 17:00, Zbrojovka Brno –
Vysočina Jihlava 17:00
více...
Česká tisková sportovní agentura
Ke Kurtům 377
142 00 Praha 4
Tel: +420.222958420
Fax: +420.607607925
Email: ctsa@ctsa.cz