21.12.2011
Slavnostní vyhlášení výsledků ankety 53. ročníku „ Sportovec roku 2011“ Klubu sportovních novinářů ČR se uskutečnilo v hotelu Hilton Prague za účasti sportovních představitelů, trenérů a dalších významných sportovců ve velice komorním duchu s ohledem na státní smutek a jako pocta sportovců Václavu Havlovi, který se stal symbolem boje za svobodu a demokracii.
Svá ocenění v přímém televizním přenosu převzalo deset nejlepších sportovců, tři nejúspěšnější kolektivy, trojice nejlepších juniorů a Sportovní legenda. Odborné novinářské ankety se zúčastnilo celkem 253 novinářů, kteří svými hlasy přispěli k hladkému průběhu slavnostního večera, V rámci kulturního pořadu vystoupil za doprovodu bratislavského komorního orchestru města Bratislavy zpěvák Mekky Žbirka a zpěvačky Katarina Knechtová, Martha a Bára Basiková.
Z titulu Sportovec roku 2011 se mohla v závěru slavnostního večera radovat nejlepší česká tenistka Petra Kvitová, která svými výbornými výkony v průběhu letošního roku udivovala příznivce tenisu a sportu a zároveň potvrdila kralování žen v posledních letech ankety, které prodloužila na šest let. Vítězka Wimbledonu, čtyř turnajů na okruhu WTA, finálového Turnaje mistryň v Istanbulu. Na závěr sezóny dovedla český Fed Cupový tým k triumfu ve finálovém souboji s Ruskem, to jsou vynikající výsledky, kterých Kvitová v letošním roce dosáhla. Křišťálovou korunu pro vítěze nejlepšího sportovce roku 2011 převzala z rukou předsedy Klubu sportovních novinářů PhDr. Zdeňka Pavlise.
Na druhé příčce v celkovém pořadí se umístnil elitní jezdec na horských kolech Jaroslav Kulhavý, mistr Evropy, mistr světa a vítěz Světového poháru horských kol.
Loňská vítězka ankety Martina Sáblíková, která v letošním roce získala několik titulů a medailových umístění na mistrovství světa a Evropy, zároveň zvítězila v celkovém hodnocení Světového poháru, se umístila na třetí příčce. Mirka Knapková, vítězka letošního MS ve veslování na místě čtvrtém a Barbora Špotáková, místě osmém za velice dobré výsledky, když dokázala vybojovat stříbro na Světovém šampionátu.
Páté místo obsadil člen bronzového týmu z MS v Německu, hokejista Jaromír Jágr, který byl posledním mužským vítězem ankety v roce 2005 Šesté místo v celkovém pořadí patří Zdeňku Štybarovi, letošnímu mistru světa v cyklokrosu. Výborných tenisových výsledků dosáhl tenista Tomáš Berdych, který obsadil místo sedmé. Na deváté příčce veslař Ondřej Synek, který v letošním roce vybojoval titul vícemistra světa. Na konci elitní desítky nejlepších českých sportovců skončil reprezentační fotbalový brankář Petr Čech.
Sportovní legendou byl zvolen dlouholetý tenisový reprezentant a vítěz Wimbledonu Jan Kodeš, cenu předala bývalá sportovní gymnastka mistryně Evropy a sedminásobná olympijská vítězka Věra Čáslavská, která pronesla několik krásných slov,"Chtěla bych poděkovat Václavu Havlovi za vše co pro nás udělal. Všechno, co vykonal a proklamoval, tím do nás zasadil semínko naděje, abychom na sobě trochu pracovali. Přeji si, aby to semínko v nás vzklíčilo."
Nejlepším kolektivem roku 2011 byly vyhlášeny tenistky České republiky, které dokázaly v Moskvě vybojovat nádherné vítězství v prestižním Fed Cupu, cenu převzaly zástupkyně vítězného tenisového týmu, včetně kapitána Petra Pály, z rukou předsedy Klubu sportovních novinářů PhDr. Zdeňka Pavlise a předsedkyně představenstva BPA sport marketingu Jany Obermajerové. Na druhém místě skončili fotbalisté FC Viktorie Plzeň, kteří získali mistrovský titul v nejvyšší domácí fotbalové soutěži a za úspěšnou reprezentaci českého fotbalu v prestižní evropské Lize mistrů. Třetí místo obsadili hokejisté České republiky, kteří vybojovali bronzové medaile na mistrovství světa v Bratislavě.
Nejlepším sportovcem roku v juniorské kategorii, kterou vyhlašuje Nadace České sportovní reprezentace, se stala rychlobruslařka Karolína Erbanová. Na druhém místě skončil juniorský mistr světa v kajaku Josef Dostál. Třetí byl kanoista Martin Fuksa. Ceny předával MUDr. Milan Jirásek, člen správní rady Nadace české sportovní reprezentace a předseda Českého olympijského výboru.
Nejlepší jednotlivci:
1. Petra KVITOVÁ tenis 2424
2 Jaroslav KULHAVÝ horská kola 1688
3. Martina SÁBLÍKOVÁ rychlobruslení 1420
4. Mirka KNAPKOVÁ veslování 1388
5. Jaromír JÁGR hokej 1326
6. Zdeněk ŠTYBAR cyklokros 1269
7. Tomáš BERDYCH tenis 1191
8. Barbora ŠPOTÁKOVÁ atletika 1017
9. Ondřej SYNEK veslování 1003
10. Petr ČECH fotbal 848
Další pořadí jednotlivců: 11. Josef Váňa (dostihy) 446, 12. Filip Jícha (házená) 378, 13. David Krejčí (hokej) 376, 14. Martin Staszko (poker) 187, 15. Roman Kreuziger (cyklistika) 158), 16. Petr Jiráček (fotbal) 139, 17. Lukáš Bauer (běh na lyžích) 119, 18. Lukáš Krpálek (judo) 117, 19. Pavel Horváth (fotbal) 87, 20. Lukáš Konečný (box) 71, 21. Ondřej Bank (sjezd. lyžování) 66, 22. Jan Veselý (basketbal) 62, 23. Karel Abraham (motorismus) 59, 24. David Kostelecký (střelba) 59, 25. Květa Peschkeová (tenis) 59, 26. Denisa Rosolová (atletika) 51, 27. Jan Štokr (volejbal) 49, 28. Petr Svoboda (atletika) 48, 29. Jaroslava Bába (atletika) 42, 30. Hana Horáková (basketbal) 39 bodů.
1. Fedcupové družstvo tenistek ČR 651
2. Fotbalisté Viktorie Plzeň 475
3. Hokejová reprezentace ČR 360.
Další pořadí kolektivů: 4. Fotbalisté ČR do 19 let 115, 5. Fotbalisté ČR 28, 6. Hokejbalisté ČR 21, 7. Basketbalistky ČR 16, 8. Florbalisté ČR 13, 9. Hokejisté Třince 13, 10. Střelci ČR (trap) 13 (o pořadí na 8. - 10. místě rozhodly počty lepších umístění).
1. Karolína ERBANOVÁ rychlobruslení 75
2. Josef DOSTÁL kanoistika 63
3. Josef FUKSA kanoistika 53
Jan KODEŠ tenis
čtsa,
Držitelé Prezidentského poháru ČSLH hokejisté pražské Sparty potvrdili vítězsrví....
Ve středeční předehrávce 51. kola Tipsport extraligy si
nejlepší tým a držitel Prezidentského poháru Čslh hokejisté pražské
Sparty poradili s Litvínovem a zvítězili 3:2. Za účasti bývalých
sparťanských osobností, které byly před zápasem uvedeny do Klubu
legend Sparty, dokázali sparťané otočit vývoj utkání, nakonec
v úspěch. Litvínovští naopak po porážce ztratili poslední
šanci na postup do předkola play-off a po skončení základní části
je čeká skupina o udržení. HC Sparta Praha - HC VERVA
Litvínov 3:2 (0:0, 1:2, 2:0). Branky - nahrávky: 35. Foster
(Pacovský, Milam), 42. Sersen (Krstev), 60. Tenkrát (Ton) - 22.
Ručinský (Hübl, Jareš), 33. Gerhát (Jenáček, Kubinčák). Rozhodčí:
Hodek, Hribik - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 6:8. Využití: 2:2.
Diváků: 7441.
více...
Změna začátku utkání Liberec - Příbram....
Utkání 18. kola Gambrinus ligy FC Slovan Liberec -
1. FK Příbram bude sehráno ve stanoveném termínu tj. v sobotu 25.
února 2012 se začátkem v 18:50 hodin (původní začatek od
18:20).
více...
Olomoucká Sigma ztratila doma dva body s Budějovicemi!
Fotbalisté Sigmy Olomouc nedokázali v důležitém
zápase 17. kola Gambrinus ligy přehrát v boji o záchranu
jihočeské Dynamo, přestože si zejména ve druhém poločase
vypracovali několik brankových příležitostí, které přes veškerou
snahu neproměnili. Nakonec se oba týmy podělily jediným bodem za
bezbrankovou remízu. SK Sigma Olomouc - SK Dynamo České
Budějovice 0:0 (0:0) Rozhodčí: Příhoda - Kocián, Hájek. ŽK: Hála -
Javorek, Otepka, Ondrášek, Krajčík. Diváků: 5677.
více...
Výsledky 50. kola Tipsport extraligy
HC Energie Karlovy Vary - HC Mountfield České Budějovice
3:1 (1:1, 1:0, 1:0) Branky: 2. Zaťovič, 27.
Zaťovič, 43. T. Sýkora - 10. L. Květoň. Rozhodčí:
Fraňo, Hodek - Barvíř, Blümel. Diváků: 3670. Bílí Tygři Liberec -
HC Verva Litvínov 4:5 po SN (2:3, 1:1, 1:0 - 0:0) Branky: 2.
Roth, 20. Kudrna, 32.Vantuch, 51.Vak - 9.
Stříteský, 11. V. Hübl, 14. Černý, 36. Frolík,
rozhod.nájezd F. Lukeš. Rozhodčí: A. Jeřábek, Souček - Horinek,
Rozlílek. Diváků: 5997. HC ČSOB Pojišťovna Pardubice - HC
Slavia Praha 4:5 po SN (1:1, 1:1, 2:2 - 0:0) Branky: 4. Kolář
I, 23. Markovič, 43. Buchtele, 55. Buchtele - 3.
Kadlec, 40. Tomica, 43. Tomica, 58. Dušek,
rozhod. nájezd Vondrka. Rozhodčí: Homola, R. Polák - D.
Jelínek, Pešek. Diváků: 9458. HC Vítkovice Steel - PSG Zlín
1:0 po SN(v normální hrací době bez branek). Rozhod. nájezd:
Šedivý. Rozhodčí: Hribík, Šindler - Hlavatý,
Tošenovjan. Diváků: 6885. HC Plzeň 1929 - Rytíři Kladno 0:4
(0:0, 0:3, 0:1) Branky: 23. M. Látal, 27. Hovorka, 32.
Patera, 48. Knotek. Rozhodčí: Minář, Šír -
Bádal, Kostka. Diváků: 5176. HC Sparta Praha
- BK Mladá Boleslav 4:2 (2:1, 1:1,
1:0) Branky: 2. Bližňák, 17.
Pacovský, 33. Tenkrát, 43. I. Rachůnek - 18.
Žabka, 33. Goertzen. Rozhodčí: Hradil, Kalivoda -
Gebauer, Lederer. Diváků: 4848.více...
Nedělní výsledky 17. kola Gambrinus ligy
FK Mladá Boleslav – FC Baník Ostrava 2:1 (2:0) Branky:
27. Kulič, 35. Kúdela - 97. Tomáš Marek. Rozhodčí: Libor Kovařík -
Filípek, Ubias. ŽK: Dimitrovski, Fillo - Frydrych,Greguš. Diváků:
3850. Bohemians 1905 - FK Jablonec 1:2
(0:1) Branky: 59. Vyhnal (Bartek) - 11. Piták, 82. Lafata.
Rozhodčí: Paták - Lhoták, Moláček. ŽK: Žižka, Abraham - Loučka.
Diváků: 2199. FK Teplice – FC Viktoria Plzeň 3:4 (1:1) Branky: 40.
Vondrášek, 48.Vachoušek, 76.Mahmutovič - 45.Ďuriš, 53.Pilař, 78. a
81.Bakoš. Rozhodčí: Matějek - Wilczek, Chytil. ŽK: 78.Mahmutovič.
Diváků: 3350.
více...
Sobotní výsledky 17. kola Gambrinus ligy
1.FK Příbram – SK Slavia Praha 0:0
Rozhodčí: Franěk - Gallo, Lakomý. ŽK: Ricka, Divíšek, Kraus
- Latka, Böhm. Diváci: 3340. FC Slovan Liberec - FC Hradec Králové
3:1 (1:0)Branky: 32. Breznaník, 52. Štajner, 90.
Bosančič - 83. Hochmeister. Rozhodčí: Drábek - Vysloužil,
Dobrovolný. ŽK: Fleišman, Karišik, Gebre Selassie, Vácha,
Štajner - Pávek, Jedunov. ČK: 72. Jedunov. Diváci: 3897. AC Sparta
Praha – 1. FC Slovácko 1:0 (1:0) Branky: 1. Kerić. Rozhodčí:
Jech – Pospíšil, Urban. ŽK: Kweuke, Sionko, Pamić, Matějovský,
Švenger – Trousil, Kubáň, Došek. ČK: Ondřejka. Diváci:
8362.více...
Výsledek pátečního ligového zápasu!
FC Dukla Praha - FC Viktoria Žižkov 3:0 (3:0)
Branky: 3. J. Pázler, 13. M. Podrazký, 17. P. Malý. Rozhodčí: R.
Hrubeš- J. Jiřík, L. Zeman. Žluté karty: 25. I. Lietava - 13. D.
Bartl, 31. J. Valenta. Diváků: 1200.
více...
Výsledky 49. kola Tipsport extraligy
HC Mountfield České Budějovice - HC Kometa Brno 0:3
(0:0, 0:1, 0:2) Branky: 38. T.
Svoboda, 50. Kováčik, 45. Holec, 50.
Kovačík. Rozhodčí: Jeřábek, Minář - Bláha,
Kostka. Diváků: 4805. SG Zlín - HC Energie Karlovy Vary 2:3
v prodl. (0:0, 1:0, 1:2 - 0:1) Branky: 28.
Holík, 42. Čajánek - 44. Pech, 46. Kumstát, 64.
Gřegořek. Rozhodčí: Baluška, Konc (oba SR) - Gebauer,Lederer.
Diváků: 3827. HC Verva Litvínov - HC Plzeň 1929 4:1 (0:0, 2:1, 2:0)
Branky: 36. Černý, 38. Majdan, 42.
Ručinský, 60. V. Hübl - 35. Duda. Rozhodčí: Homola, Šindler -
Bejček, Charvát. Diváků: 4350. Rytíři Kladno - HC ČSOB
Pojišťovna Pardubice 3:4 po SN (2:2, 0:0, 1:1 - 0:0)
Branky: 2. Látal, 10. Posmyk, 41. Lukáč - 13.
Havíř, 15. Radil, 44. Kolář I trest. stříl., rozhod.
nájezd Kolář I. Rozhodčí: Hribik, Kalivoda - Lhotský, Jiří Svoboda.
Diváků: 2690. HC Oceláři Třinec - HC Sparta Praha 2:5 (1:2, 0:3,
1:0) Branky: 20. Polanský, 59. Kůrka - 17.
Broš, 20. S. Treille, 24. Bližňák, 27.
Ton, 28. I. Rachůnek. Rozhodčí: Polák, Šír - Hlavatý,
Tošenovjan. Diváků: 2297. Utkání HC Slavia Praha - Bílí Tygři
Liberec bude sehráno v úterý 21. února od 18:15 hodin.více...
Další program Tipsport extraligy
Neděle 19. února - dohrávka 48.
kola: 17:00 HC ČSOB Pojišťovna Pardubice - HC Slavia
Praha. Neděle 19. února - 50. kolo: 16:00 HC Energie
Karlovy Vary - HC MOUNTFIELD Č. Budějovice, 17:00 HC Vítkovice
Steel - PSG Zlín, 17:00 HC Sparta Praha - BK Mladá Boleslav, 17:00
Bílí Tygři Liberec - HC VERVA Litvínov, 18:10 HC Plzeň 1929 -
Rytíři Kladno (ČT4). Úterý 21. února - dohrávka 43.
kola: 17:30 BK Mladá Boleslav - HC Plzeň 1929. Úterý 21.
února - dohrávka 49. kola: 18:15 HC Slavia Praha - Bílí Tygři
Liberec. Uterý 21. února - dohrávka 50. kola: 18:00 HC
ČSOB Pojišťovna Pardubice - HC Oceláři Třinec. Středa 22.
února - předehrávka 51. kola: 18:30 HC Sparta Praha - HC VERVA
Litvínov. více...
Program 17. kola Gambrinus ligy
Pátek 17.2.: FK Dukla Praha - FK
Viktoria Žižkov - 20:15 (NovaSport). Sobota
18.2.: 1. FK Příbram - SK Slavia Praha - 14:00, FC Slovan
Liberec - FC Hradec Králové - 16:00, AC Sparta Praha - 1. FC
Slovácko - 18:20 (ČT4). Neděle 19.2.: FK Mladá Boleslav -
FC Baník Ostrava - 15:00, Bohemians 1905 - FK Baumit Jablonec
- 17:00, FK Teplice - FC Viktoria Plzeň - 17:00
(Sport2). Pondělí 20.2.: SK Sigma Olomouc - SK Dynamo
České Budějovice - 18:00 (ČT 4).
více...
Česká tisková sportovní agentura
Ke Kurtům 377
142 00 Praha 4
Tel: +420.222958420
Fax: +420.607607925
Email: ctsa@ctsa.cz