Hradečtí si přijeli do Edenu pro pomlázku

17.4.2017

Na velikonoční pondělí si přijeli fotbalisté Hradce Králové do pražského Edenu pro pomlázku. Porážka 0:4 je pro ně lichotivá, v prvním poločase Slavia promarnila několik dalších gólových šancí k většímu náskoku.

slavia_radost_proti_hradci.jpgPrvních 45 minut se převážně hrálo na polovině hostí, jedna akce stíhala druhou, o větší brankový rozdíl se připravili slávisté sami přemírou aktivity a velkou ukvapeností, několikrát se vyznamenal i zkušený brankář Ottmar, nejlepší hráč hostí. V té době se bylo na co dívat.

Po změně stran domácí uspokojeni náskokem značně polevili v nasazení, příliš kombinovali, mnohdy neúčelně do šířky nebo dozadu, a postupem času umožnili hostím podnikat protiútoky , při nichž se dvakrát vyznamenal po umístěných  střelách hbitý gólman Pavlenka. Zato v prvním poločase  se mohl slávistický brankář cítit divákem.

Ráz utkání určila vedoucí branka  útočně hrajícího obránce Frydrycha v 6. minutě. Když o 17 minut později přidal Škoda druhý gól, hrálo se už podle slavistických not.  Při veškeré snaze hradeckých hráčů, z nichž potlesk při střídání provázel bývalého hráče Slavie M. Černého, považujeme východočeský tým za vážného kandidáta sestupu. Naopak slavisté se opět dotáhli na plzeňskou Viktorii na jeden bod.

SK Slavia Praha – FC Hradec Králové 4:0 ( 3:0)

Branky: 6. Frydrych, 23. Škoda z pen., 40. Mingazov, 74. Hušbauer. Rozhodčí: Jílek - Pelikán, Hájek.  ŽK: Barák - Martan. Diváci: 9 786.

Slavia: Pavlenka - Frydrych, Lüftner, Deli, Flo - Ngadeu - Mingazov, Hušbauer (80. Mešanovič), Barák (71. Ščuk), Zmrhal (60. Sýkora) - Škoda. Trenér: Šilhavý.

Hradec: Ottmar - Krátký, Nosek, Hůlka, Mudra - Schwarz, Jirsák - Martan, M. Černý (85. Súkenník), Malinský (65. Trubač) - P. Černý (74. Pázler). Trenéři: Frimmel a Pilný.