Fotbal

27.5.2017 Kuřata z Brna mají první český ženský titul, oslavila ho hamburgery

Boskovice – Chtěly důstojnější výsledek než v prvním utkání, jenže Seňoritky z Černé Hory obdržely opět stejný příděl. Také odvetu finálového souboje vyhrály Proklatě dobrý kuřata stejným poměrem 9:1 a z Boskovic si do Brna odvezly premiérový titul mistryň České republiky v malém fotbalu. více

25.5.2017 Komuniké Disciplinární komise 25. 5. 2017

Disciplinární komise projednala tyto případy: více

23.5.2017 Brňané zakončili sezonu vítězně až díky penaltě v poslední minutě

Brno – Oslavu si nepokazili, ale měli s posledním celkem tabulky co dělat. Brňané otevřeli poslední čtrnácté kolo DRFG Superligy malého fotbalu v Příbrami, kde zvítězili těsně 3:2. Po utkání Jihomoravané převzali zlaté medaile a pohár pro vítěze druhého ročníku celostátní soutěže. více

22.5.2017 Rozpálené hřiště svědčilo čtyřgólovému Šedivému a Praha bere stříbro Praha

Olomouc – Po posledním utkání třináctého kola DRFG Superligy malého fotbalu už je jasno o zlatých i stříbrných medailích. Titul třímá Brno a vítěz loňského ročníku Praha bere druhou pozici. Výběr z hlavního města si ji zajistil hladkým vítězstvím 9:1 v Olomouci. více

21.5.2017 Sparťanky vyhrály český pohár!

Díky brankám Mocové a Staškové porazily sparťanky v Třeboni Slavii 2:0. Po deseti ročnících poháru je tak Sparta jednoznačně nejúspěšnějším týmem, když uspěla už osmkrát.

V sedmé minutě zkoušela lobovat brankářku Dorsey slávistická záložnice Divišová, ale nemířila přesně. V další šanci byla Bertholdová, střílela však také mimo, stejně jako ve 13. minutě na druhé straně hlavou Pincová. A v 18. minutě pokus Ringelové zneškodnila Votíková.

Skóre otevřela po 35 minutách hry Mocová. „Byl roh, Berty (Petra Bertholdová) řekla, že si ji hlídaj, ať udělám clonu. Negy (Pavlína Nepokojová) roh kopla, Berty to strhla, balón se ke mě odrazil a i když proti mě slávistky vyběhly, tak jsem to propálila k tyči,“ řekla ke svému gólu sparťanská útočnice.

Deset minut po začátku druhé půle mohla Mocová po přihrávce od Matouškové zvýšit na 2:0, střílela však těsně mimo.  Slavia se ve druhé půli do šancí příliš nedostávala, výjimkou bylo zakončení Svitkové, s kterým si však Dorsey poradila.

A tak udeřila Sparta. Střídající Stašková míč usměrnila mimo dosah brankářky Votíkové - 2:0. Do konce zápasu v ten moment už moc nezbývalo. V závaru před Dorsey se ocitla Szewieczková a v poslední minutě hlavičkovala po rohu Svitkové nad bránu Pincová - a tak zápas skončil vítězstvím Sparty 2:0.

Nejlepší hráčkou finále byla vyhlášena záložnice Gabriela Matoušková, pro kterou je to celkově druhý vyhraný český pohár. „Jsem hrozně ráda, moc si toho ocenění vážím. Vůbec jsem to nečekala. Je to taková třešinka k té výhře,“ řekla se svému ocenění. „Oba poločasy jsme byli lepší, měli jsme to ve svých rukách. Měli jsme hodně šancí, je škoda, že jsme je neproměnili. Ale vyhráli jsme - a to je hlavní,“ prohlásila Matoušková k zápasu.

Útočnice Iva Mocová vyhrála pohár dokonce už osmkrát. „Je to velká radost. V zápase jsme byli lepší, hráli jsme výborně týmově. Chtěli jsme brzy přidat druhý gól. Měla jsem ještě jednu loženku, ale Votíková výborně vyběhla. Nakonec dala pojistku Stáša (Andrea Stašková)," řekla zkušená útočnice po utkání.

Hodnocení trenéra Jana Janoty: "Zasloužené vítězství. Do utkání jsme vstoupili lépe a byli aktivnější, ale Slavia měla jednu velkou šanci, kdy Divišová netrefila odkrytou branku. Nám se podařilo využít jednu ze standardních situací a šli do vedení. Úvod druhého poločasu nás zastihl trochu v nervozitě a Slavia se tlačila do útoku. Tuto fázi jsme přečkali a naopak měli velmi dobré pasáže, kdy měly tutové příležitosti Mocová a Matoušková. Aktivitu jsme převzali opět my a rozhodli po vybojovaném míči Martínkovou, která poslala do samostatného úniku Staškovou. Holky odvedly velmi dobrou práci a po zásluze jim patří tento úspěch."

AC Sparta Praha - SK Slavia Praha 2:0 (1:0)

Branky: 35. Mocová, 86. Stašková. ŽK: 88. Nepokojová - 23. Chlastáková, 40. Bartovičová, 53. Svitková.

Sparta: Dorsey - Dlasková, Odehnalová, Raben, Vyštejnová - Matoušková, I. Martínková, Bertholdová, Ringelová (74. Stašková) - Nepokojová (92. Bužková), Mocová (88. Koubová) více

18.5.2017 V Praze vypukne v pondělí mistrovství světa ve fotbale studentů středních škol Vítězslav Lavička patron turnaje

Praha 18. května 2017 – Praha zažije v příštím týdnu další velkou mezinárodní sportovní akci. Na 20 hřištích se o titul mistrů světa utká 650 studentů a studentek středních škol z 24 zemí. Patronem turnaje probíhajícího od 21. do 29. května je Vítězslav Lavička, trenér fotbalové reprezentace hráčů do 21 let. více

17.5.2017 VNITŘNÍ FINANCOVÁNÍ FAČR

Fotbalová asociace tímto reaguje na výzvu MŠMT a Národní rady pro sport z 12. května 2017, aby bezodkladně tuto zprávu předložila v souvislosti s řešením udělení finančních dotací. více

16.5.2017 FC Vysočina hledá budoucí hvězdy! Přijďte na nábor!

Fotbalový klub FC Vysočina Jihlava hledá své budoucí hvězdy! Hraj nejpopulárnější sport na světě a staň se jedním z nás! Přijď na tradiční nábor do týmů přípravek FC Vysočina, který se koná ve čtvrtek 25. května od 17:00 hodin na travnaté ploše stadiónu v Jiráskově ulici. Nábor je otevřen pro kluky ročníků 2011 a 2012. Každý účastník na památku obdrží tričko FC Vysočina! více

16.5.2017 Most opět využil svou ofenzivní zbraň a obrátil duel v Příbrami

Příbram – Na prvním a posledních dvou místech už se nic nezmění, ale o dalších pět příček se strhne urputný boj. DRFG Superliga malého fotbalu slibuje dramatické vyvrcholení, jemuž napomohlo také mostecké vítězství 4:2 v Příbrami ve třináctém kole. více

16.5.2017 Jihlava dramatizuje boj o medaile, Blanensko zaskočila v úvodech poločasů!

Jihlava – Dobře fungující stroj Antonína Mazala se zadrhl v nejméně vhodnou chvíli. Blanensko v DRFG Superlize malého fotbalu podruhé za sebou prohrálo, tentokrát v Jihlavě 4:8 a jeho přemožitel se na něj bodově dotáhl. Souboj o medailové pozice tak slibuje napínavou podívanou. více

17.5.2017 Zlín porazil ve finále domácího poháru Opavu 1:0

Fotbalisté Zlína vyhráli domácí pohár MOL Cup, když porazili v dnešním finále v Olomouci druholigovou Opavu 1:0, o vítězství rozhodl ve dvacáté minutě Robert Bartolomeu. Zlín tak navázal na pohárový triumf z roku 1970 a soutěž vybojoval podruhé v historii českého fotbalu. více

14.5.2017 Výsledek 28. kola ePojisteni.cz liga

Neděle 14.5.2017: více

12.5.2017 Program 28. kola ePojisteni.cz ligy

Pátek 12. 5. 2017: více

7.5.2017 Výsledky 27. kola ePojisteni.cz liga

Fotbalisté Hradce Králové prohráli v 27. kole e.Pojisteni.cz liga s Teplicemi 0:2 a po páté ligové porážce zůstali na sestupové předposlední příčce ligové tabulky. Naopak Severočeši posedmé za sebou plně bodovali a bojují o čtvrté místo, které znamená předkolo Evropské ligy. O zasloužené výhře Teplic rozhodli v druhém poločase Jan Vošahlík a David Vaněček. více