Česká tisková sportovní agentura

15.6.2008 Čeští fotbaloví reprezentanti na EURU 2008 skončili

Neskutečné a nečekaně smolné utkání sehráli naši fotbaloví reprezentani proti Turecku o postup do čtvrtfinále evropského šampionátu, ve kterém jsme po dramatickém boji prohráli 2:3. Tímto vítězstvím poslali Turci svěřence trenéra Karla Brücknera domů a tím ukončili další jednu éru českého fotbalu. Zápas se přitom pro Čechy vyvíjel nadějně, ještě v 75. minutě naši hráči vedli 2:0. ale dvoubrankový náskok nedokázali nakonec udržet a dovolili soupeři otočit vývoj utkání ve svůj prospěch. Velkou chybou se o to přičinil i brankář Petr Čech, který má podíl na vyrovnávací brance soupeře. více

15.6.2008 Průběžná informace z 24 Le Mans

Dohánění ztráty – report 6 hodin
Charouz Racing System dokázal mezi třetí a šestou hodinou závodu postoupit výrazně vzhůru v pořadí 24 hodin Le Mans a posunul se na 28. místo. Tomáš Enge byl tím, kdo seděl ve voze při hranici tří hodin a zkušený jezdec začal velkolepou stíhací jízdu po předchozím zdržení způsobeném poškozením vozu při smyku Jana Charouze.

“Je mi to líto, byla to nešťastná situace. Byla tam skupinka vozů a musel jsem vyjet mimo stopu a také jsem ztratil část přítlaku kvůli vozům přede mnou a vůz se najednou utrhnul. Je to škoda, protože jsme byli hodně silní,” vysvětlil smutný Jan. více

15.6.2008 Ze skupiny D postupuje do čtvrtfinále Španělsko na ME

Kvalitní fotbaloví zápas nabídli fotbalovým příznivcům hráči Švédska a Španělska, po nerozhodném prvním poločase odešel Ibrahimovič a s ním i švédské gólové nebezpečí. Ve druhém poločase měli Španělé více ze hry a svojí aktivitou neustále ohrožovali soupeřovu branku, což dokázali potvrdit vítěznou brankou v nastaveném čase, kterou vsítil David Villa. více

15.6.2008 Slávisté zahájili letní přípravu

PRAHA. Fotbalisté mistrovského celku pražské Slavie mají již za sebou úvod letní přípravy, tradiční zátěžové testy na FTVS, které absolvovalo ve čtvrtek a v pátek dvacet tři hráčů, pro které jsou testy dost nepopulární. více

15.6.2008 24h Le Mans: Na dráhu La Sarthe prší, tým Charouz stahuje – report 15 hodin

Šestasedmdesátý ročník 24 hodin Le Mans přinesl na konci noci další drama, když se ve 41 hodině závodu silně rozpršelo. Charouz Racing System pokračuje v boji a má na dohled první desítku. První polovina závodu se odjela na suchu, ale podmínky se změnily ve chvíly, kdy všichni soutěžící už čekali na ranní rozbřesk. Ve chvíli, kdy začalo pršet, řídil vůz českého týmu Jan Charouz a měl co dělat, aby vůz udržel na trati. více

15.6.2008 Jako na výletě!

Jelabouga, 14. červen 2008, 10:30 PM. Zdravíme z „Republiky of Tatarstan“, jedné s autonomních oblastí velké Rusy! Nacházíme se na konci třetí etapy, která nás zavedla do městečka Jelabouga. Vezmeme to trochu zkráceně, protože vlastně zatím není moc o čem psát. více

14.6.2008 24h Le Mans: Velká show v historickém centru Le Mans

Jan Charouz, Tomáš Enge a Stefan Mücke v pátek večer zažili bouřlivé přivítání a podporu zhruba 100 000 fanoušků, kteří se namačkali na Jakobínském náměstí v historickém centru Le Mans a přilehlých uličkách, aby sledovali tradiční přehlídku jezdců v otevřených historických vozech. Všichni tři jezdci Charouz Racing System týmu se následně společně s dalšími jezdci Aston Martin Racing vydali na grilovací párty v zahradě nedalekého zámku. více

14.6.2008 Po úspěšném Tišnově velké změny u Sherlogů

O uplynulém víkendu burácely motory soutěžních vozů Mistrovství České republiky v rallysprintech v okolí městečka Tišnov. Charakterem rychlejší, ale přesto velmi technické tratě rally Tišnov se staly svědky jednak vítězné derniéry ve sprintech s N1 juniora Martina Semeráda, a také velkého boje o místa na stupních vítězů, ze kterého nakonec Josef Semerád vytěžil stříbro. Sherlog Racing Tým se tak po soutěži mohl cítit velmi spokojený. Pojďme se ale vrátit k průběhu soutěže pěkně od začátku. více

14.6.2008 Petr Čech věří v postup do čtvrtfinále

Krátce po utkání s Portugalskem se brankář Petr Čech se v průběhu tiskové konference vyjádřil ke jmenování Felipe Scolariho trenérem Chelsea a také k šancím českého národního týmu na postup ze skupiny A evropského šampionátu, o kterém mohou rozhodnout v nedělním večerním utkání s Tureckem i penalty. "O příchodu trenéra Scolariho do Chelsea se mluvilo dlouhou dobu, neboť byl jedním z adeptů na tento post. Hovoří za něj výsledky, na mezinárodní scéně je mistrem světa, dovedl Portugalsko do finále mistrovství Evropy. Doufám, že tyhle výsledky dokáže potvrdí i s námi v Chelsea. Mluvil jsem s ním jen jednou po zápase s Liverpoolem, ale jinak jsem s ním nikdy nepracoval. Je to trenér, který má velké charisma, velké zkušenosti, velké výsledky, těším se na spolupráci s ním." více

14.6.2008 Tým Nizozemska postupuje do čtvrtfinále

Rumunský reprezentační tým je zatím remízovým králem evropského mistrovství, kdy po prvním jednobodovém zisku v utkání s Francií si připsal další cenný bod za remízu 1:1 s Italy. Vedení otevřel rumunský útočník Mutu, které netrvalo dlouho, neboť vzápětí vyrovnal Panucci. V závěru zápasu měli velkou příležitost k vítězství Rumuni, kdyby Mutu proměnil penaltu, kterou brankář Buffon skvěle vychytal. více

13.6.2008 Charouz Racing System nejlepším benzínovým vozem v kvalifikaci Le Mans

Motorem Aston Martin poháněný prototyp LMP1 v dnešní kvalifikaci na 76. závod 24 hodin Le Mans vyhrál souboj o neoficiálního krále benzínových motorů. Charouz Racing System dokonce dokázal pokořit i jeden z továrních dieselů a v sobotu se na startovním roštu zařadí do třetí řady. Čtvrtek přinesl výrazně lepší výkon nového prototypu poháněného motorem Aston Martin z velmi úspěšného vozu DBR9 třídy GT1. více

13.6.2008 88. Staropramen České derby

Letošní DERBY-ODPOLEDNE se na závodišti v Praze-Velké Chuchli uskuteční v neděli 22. června. První z osmi dostihů programu odstartuje ve 14 hodin, ale areál bude pro veřejnost otevřen již od 12 hodin. Sportovní program zahrnuje tradiční skladbu osmi znamenitých dostihů. Suma jejich cen i s majitelskými prémiemi činí 4,225 miliónu korun a samotné STAROPRAMEN ČESKÉ DERBY je s cenou tři milióny korun nejbohatším středoevropským rovinovým dostihem. více

12.6.2008 Průběžné zlepšení Charouz Racing Systemu v Le Mans

Charouz Racing System věnoval středeční kvalifikaci v Le Mans přípravě na legendární čtyřiadvacítku. Obě dvouhodinové sekce se ukázaly být jako náročné, ale motorem Aston Martin poháněný prototyp LMP1 se průběžně zlepšoval. Všichni tři jezdci, Jan Charouz, Tomáš Enge a Stefan Mücke, odjeli povinná kola pro kvalifikaci do závodu. Středa je po dvou dnech technických přejímek v historickém centru města už tradičně skutečným startem závodění. více

12.6.2008 Dnes ráno zemřel hokejový obránce Miroslav Dvořák

Dnes ráno zemřel ve věku 56 let po těžké nemoci bývalý hokejový obránce Miroslav Dvořák. Rodák z Hluboké nad Vltavou působil v Českých Budějovicích, Jihlavě, v letech 1982-85 hrál NHL za Philadelhia Flyers, později nastupoval za týmy Kasselu a Essenu v Německu. Dvořák se zúčastnil devíti mistrovství světa, v letech 1976 a 1977 pomohl vybojovat zlaté medaile. V roce 1983 přijel na šampionát jako vůbec první naše posila z NHL. Získal stříbro na olympiádě 1976 v Innsbrucku, startoval také v roce 1980 v Lake Placid a zúčastnil se Kanadského poháru 1976 a 1981. V prvním z nich tým Československa postoupil až do finále. V reprezentaci sehrál Miroslav Dvořák celkem 228 utkání, vstřelil 14 gólů. Nastupoval převážně v obranné dvojici s Milanem Chalupou. více

12.6.2008 Čeští fotbaloví reprezentanti nedokázali přehrát Portugalsko

Čeští fotbaloví reprezentanti si nedokázali ve svém druhém zápase na mistrovství Evropy poradit s týmem Portugalska a po dramatickém  boji prohráli 1:3. Ještě v prvním poločase si naši hráči vytvořili několik brankových příležitostí, které vyvrcholily vyrovnávací brankou Sionka, ale horší byl již druhý poločas, ve kterém jsme se dostali pod tlak, s kterým jsme se nedokázali vyrovnat a po pětačtyřiceti minutách hry jsme nešťastně prohráli. Na vítězství soupeře má největší podíl záložník Cristiano Ronaldo, který otočil vývoj utkání druhou velice důležitou brankou.  více

17.5.2017 Zlín porazil ve finále domácího poháru Opavu 1:0

Fotbalisté Zlína vyhráli domácí pohár MOL Cup, když porazili v dnešním finále v Olomouci druholigovou Opavu 1:0, o vítězství rozhodl ve dvacáté minutě Robert Bartolomeu. Zlín tak navázal na pohárový triumf z roku 1970 a soutěž vybojoval podruhé v historii českého fotbalu. více

14.5.2017 Výsledek 28. kola ePojisteni.cz liga

Neděle 14.5.2017: více

12.5.2017 Program 28. kola ePojisteni.cz ligy

Pátek 12. 5. 2017: více

7.5.2017 Výsledky 27. kola ePojisteni.cz liga

Fotbalisté Hradce Králové prohráli v 27. kole e.Pojisteni.cz liga s Teplicemi 0:2 a po páté ligové porážce zůstali na sestupové předposlední příčce ligové tabulky. Naopak Severočeši posedmé za sebou plně bodovali a bojují o čtvrté místo, které znamená předkolo Evropské ligy. O zasloužené výhře Teplic rozhodli v druhém poločase Jan Vošahlík a David Vaněček. více