Česká tisková sportovní agentura

21.5.2017 Švédové mistry světa! - Kanada neobhájila titul, prohrála po nájezdech - Bronz patří Rusům Mistři světa 2017

Našim hokejistům se na přelomu tisíciletí podařil husarský kousek. Třikrát za sebou se stali mistry světa. O zlatý hattrick v neděli večer v Kolíně nad Rýnem usilovali také Kanaďané. V dramatickém finále však podlehli v osmdesáti minutové bitvě až po  nájezdech mimořádně silným Švédům 1:2. více

21.5.2017 Sparta porazila sestupující Hradec Králové a zároveň si upevnila třetí místo

V předposledním 29. kole první ligy přivítala pražská Sparta na Letné sestupem ohrožený tým Hradce Králové, který se netajil tím, že chce tvrdě na Letné bojovat o velice důležité tři body, které dávají do posledního závěrečného kola naději na udržení v ligové soutěži v příštím ročníku. To potvrdil trenér Karel Havlíček, který měl velkou motivaci po vítězném utkání se Slováckem. více

21.5.2017 Sparťanky vyhrály český pohár!

Díky brankám Mocové a Staškové porazily sparťanky v Třeboni Slavii 2:0. Po deseti ročnících poháru je tak Sparta jednoznačně nejúspěšnějším týmem, když uspěla už osmkrát.

V sedmé minutě zkoušela lobovat brankářku Dorsey slávistická záložnice Divišová, ale nemířila přesně. V další šanci byla Bertholdová, střílela však také mimo, stejně jako ve 13. minutě na druhé straně hlavou Pincová. A v 18. minutě pokus Ringelové zneškodnila Votíková.

Skóre otevřela po 35 minutách hry Mocová. „Byl roh, Berty (Petra Bertholdová) řekla, že si ji hlídaj, ať udělám clonu. Negy (Pavlína Nepokojová) roh kopla, Berty to strhla, balón se ke mě odrazil a i když proti mě slávistky vyběhly, tak jsem to propálila k tyči,“ řekla ke svému gólu sparťanská útočnice.

Deset minut po začátku druhé půle mohla Mocová po přihrávce od Matouškové zvýšit na 2:0, střílela však těsně mimo.  Slavia se ve druhé půli do šancí příliš nedostávala, výjimkou bylo zakončení Svitkové, s kterým si však Dorsey poradila.

A tak udeřila Sparta. Střídající Stašková míč usměrnila mimo dosah brankářky Votíkové - 2:0. Do konce zápasu v ten moment už moc nezbývalo. V závaru před Dorsey se ocitla Szewieczková a v poslední minutě hlavičkovala po rohu Svitkové nad bránu Pincová - a tak zápas skončil vítězstvím Sparty 2:0.

Nejlepší hráčkou finále byla vyhlášena záložnice Gabriela Matoušková, pro kterou je to celkově druhý vyhraný český pohár. „Jsem hrozně ráda, moc si toho ocenění vážím. Vůbec jsem to nečekala. Je to taková třešinka k té výhře,“ řekla se svému ocenění. „Oba poločasy jsme byli lepší, měli jsme to ve svých rukách. Měli jsme hodně šancí, je škoda, že jsme je neproměnili. Ale vyhráli jsme - a to je hlavní,“ prohlásila Matoušková k zápasu.

Útočnice Iva Mocová vyhrála pohár dokonce už osmkrát. „Je to velká radost. V zápase jsme byli lepší, hráli jsme výborně týmově. Chtěli jsme brzy přidat druhý gól. Měla jsem ještě jednu loženku, ale Votíková výborně vyběhla. Nakonec dala pojistku Stáša (Andrea Stašková)," řekla zkušená útočnice po utkání.

Hodnocení trenéra Jana Janoty: "Zasloužené vítězství. Do utkání jsme vstoupili lépe a byli aktivnější, ale Slavia měla jednu velkou šanci, kdy Divišová netrefila odkrytou branku. Nám se podařilo využít jednu ze standardních situací a šli do vedení. Úvod druhého poločasu nás zastihl trochu v nervozitě a Slavia se tlačila do útoku. Tuto fázi jsme přečkali a naopak měli velmi dobré pasáže, kdy měly tutové příležitosti Mocová a Matoušková. Aktivitu jsme převzali opět my a rozhodli po vybojovaném míči Martínkovou, která poslala do samostatného úniku Staškovou. Holky odvedly velmi dobrou práci a po zásluze jim patří tento úspěch."

AC Sparta Praha - SK Slavia Praha 2:0 (1:0)

Branky: 35. Mocová, 86. Stašková. ŽK: 88. Nepokojová - 23. Chlastáková, 40. Bartovičová, 53. Svitková.

Sparta: Dorsey - Dlasková, Odehnalová, Raben, Vyštejnová - Matoušková, I. Martínková, Bertholdová, Ringelová (74. Stašková) - Nepokojová (92. Bužková), Mocová (88. Koubová) více

20.5.2017 Výsledky 29. kola ePojisteni.cz liga

Sobota 20.5.2017: více

20.5.2017 Oslava chůze i významného jubilea, to je Evropský pohár v Poděbradech

Jen tři dny zbývají do Evropského poháru v Poděbradech. Tento chodecký svátek proběhne v neděli 21. května. Do středočeského lázeňského města přicestuje řada elitních evropských chodců a dají se očekávat velmi rychle časy, čemuž nahrává i velice kvalitní okruh na lázeňské kolonádě. V rámci Evropského poháru též vyvrcholí oslavy 120 let české atletiky. Návštěvníky tak čeká bohatý doprovodný program. více

19.5.2017 Speedway Grand Prix se jede 10. června na pražské Markétě

Letošní ročník seriálu Speedway Grand Prix odstartoval ve slovinském Kršku. Závod přinesl hned několik překvapení. více

19.5.2017 Boleslav, nebo Teplice - kdo si vybojuje účast v Evropské lize?

V předposledním 29. kole první ligy se mimo jiné zápasy bude hrát o účast v předkole Evropské ligy. Jistotu už má vítěz domácího poháru Zlín, který se možná kvalifikuje přímo do základní fáze evropské soutěže, čtvrtá může skončit pražská Sparta. A tak souboj o pozvánku do EL bude bojovat Mladá Boleslav, která se střetne doma se Slavií a Teplice v Jablonci, ale výrazně lepší pozici mají Středočeši. více

19.5.2017 Slavia, nebo Plzeň - kdo zvládne sezonu až k mistrovskému titulu?

Boj o pohár pro mistra ligy je dvě kola před koncem soutěže záležitostí dvou klubů. Zatraceně ambiciózních klubů. Na jedné straně stojí movitá Slavia, která s čínským kapitálem v zádech deklaruje takřka neomezené možnosti, na té druhé zkušený obhájce z Plzně. Lépe jsou na tom červeno-bílí, kteří drží v moci náskok dvou bodů. Dokážou ho ale přetavit v konečný triumf? více

19.5.2017 Program 29. kola ePojisteni.cz liga

Zápasy 29. kola se odehrají v sobotu 20. května od 17:00 hod. více

18.5.2017 Ruští kanonýři rozhodli: Rusko - Česko 3:0

Naši hokejisté skončili na mistrovství světa opět ve čtvrtfinále. V pařížské hale ve  čtvrtečním zápase, který rozhoduje o úspěchu nebo nezdaru, podlehli silnému sovětskému týmu 0:3. Zatímco naši borci z klubů NHL a nejen oni tahali za kratší konec, ukázali ruští  hokejisté z NHL skvělé kvality. Orlov, Kučerov a Panarin třemi  góly přivedli tým k vítězství.  více

18.5.2017 Vysočinu čeká jeden z nejdůležitějších duelů klubové historie!

Kolo před koncem ligového ročníku se schyluje k jednomu z nejdůležitějších zápasů v historii FC Vysočina, potažmo fotbalu v celém kraji! V sobotu 20. května se od 17:00 hodin na jihlavském stadiónu odehraje bitva dvou týmů přímo ohrožených sestupem, do níž Jihlava půjde s jednoznačným cílem porazit Příbram a tím získat jistotu udržení v nejvyšší soutěži! Buďte u toho a dotáhněte společně s fotbalisty nesmírně náročnou jarní záchranářskou misi do úspěšného konce! více

18.5.2017 V Praze vypukne v pondělí mistrovství světa ve fotbale studentů středních škol Vítězslav Lavička patron turnaje

Praha 18. května 2017 – Praha zažije v příštím týdnu další velkou mezinárodní sportovní akci. Na 20 hřištích se o titul mistrů světa utká 650 studentů a studentek středních škol z 24 zemí. Patronem turnaje probíhajícího od 21. do 29. května je Vítězslav Lavička, trenér fotbalové reprezentace hráčů do 21 let. více

17.5.2017 Zlín porazil ve finále domácího poháru Opavu 1:0

Fotbalisté Zlína vyhráli domácí pohár MOL Cup, když porazili v dnešním finále v Olomouci druholigovou Opavu 1:0, o vítězství rozhodl ve dvacáté minutě Robert Bartolomeu. Zlín tak navázal na pohárový triumf z roku 1970 a soutěž vybojoval podruhé v historii českého fotbalu. více

17.5.2017 SK Slavia hraje o titul i ve futsalu!

Už v pátek 19. května začíná finále play off Chance futsal ligy, v němž obhájci titulu FK Era -Pack Chrudim překvapivě bude soupeřem tým SK Slavia Praha. Futsalisté tak jdou ve stopách fotbalistů, kteří také bojují o titul. více